Друга неділя Великого посту. Свт. Григорія Палами. Неділя про розслабленого.
У другу неділю Великого Посту Свята Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фесалонітського.
Сьогоднішнє Євангельське читання говорить про дві речі: про гріховний стан людини, цієї «розслабленої» істоти, схильної до мерзенних пристрастей, і з власної волі не може позбутися «розслаблюючого» гріха, – і про милосердя Бога, що приходить на допомогу «розслабленому». «Але, щоб ви знали, – навчає Господь наш Ісус Христос, – що Син Людський має владу на землі прощати гріхи, – каже розслабленому: Кажу Я тобі: Уставай, візьми ложе своє та й іди у дім твій» (Мк. 2, 10-11). Син Божий став Сином Людським, Бог прийшов на землю в людській плоті і крові, і все це – заради порятунку людини, заради пожвавлення «розслабленої» істоти, «нас ради людей і нашого ради спасіння», як ми співаємо в Символі віри. Але для того, щоб Господь пробачив нам гріхи наші і очистив від хвороби, нам треба «розкрити покрівлю будинку» (Мк. 2, 4), іншими словами, необхідно смиренням, покаянням, молитвою, добрими справами, участю в Таїнствах Церкви розчистити шлях до Бога, прибрати всі перешкоди, що стоять на шляху нашого богоспілкування, що стоять на шляху до Царства Небесного.
Розклад богослужінь
.png)
Цікаво та актуально

.jpg)

.jpg)
.png)







