Архієпископ Іларіон відвідав своє друге кафедральне місто

24 серпня 2018 року, в день пам'яті преподобного Федора, князя Острозького, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав своє друге кафедральне місто – Острог.

На запрошення протоієрея Василія Жуковського владика Іларіон очолив Божественну літургію у студентсько-викладацькому храмі на честь преподобного Федора Острозького, Національного університету «Острозька академія».

За літургією архіпастирю співслужив Рівненський міський благочинний протоієрей Леонід Поліщук, Острозький благочинний протоієрей Юрій Лукашик, настоятель храму протоієрей Василій Жуковський та запрошене духовенство.

Під час богослужіння були виголошені додаткові прохання про створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента, Верховну Раду України та розпочате діло рук їх по об'єднанню Православної Церкви в нашій державі. Також священнослужителі помилилися за воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

По завершенні літургії, із нагоди Дня Незалежності України, архіпастир очолив молебень за Україну, під час якого виголосив молитву, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав мир, єдність і Своє благословення.

Наостанок владика Іларіон привітав настоятеля і громаду із храмовим святом та з Днем Незалежності України. Також архіпастир закликав посилено молитись за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, яка стане вагомою складовою та запорукою незалежної країни.

Слід додати, що студентсько-викладацька церква на честь преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» – один із небагатьох університетських храмів України, який знаходиться на території вищого навчального закладу і несе відповідальну місію прищеплення християнських цінностей у середовищі студентської і академічної спільноти.

За словами настоятеля, протоієрея Василія Жуковського, спершу це був монастир і костел монахів-капуцинів, будівництвом якого займався придворний архітектор князів Сангушків Павло Антоніо Фонтана.

- Будівництво костелу тривало 28 років і в 1778 році він був освячений на честь Святої Трійці. Монахи-капуцини жили і діяли за принципом: «Нічого собі, все людям». Вони організовували обіди, допомагали хворим, бідним, незалежно від конфесійної приналежності нужденних. Оскільки в Острозі було багато конфесій, це мало дуже важливе значення. Після звинувачення капуцинів у співчутті учасникам Листопадового повстання в Польщі 1832 року монастир закритили. Монахам наказали протягом години зібратися і залишити приміщення, тому вони фактично не змогли нічого із собою взяти. Як свідчив очевидець, населення проводжало монахів-капуцинів, ставши навколішки по обидві сторони дороги, зі сльозами на очах. Це було вираження глибокої вдячності острожан за дії монахів для громади міста, - зазначив він.

До слова, у 1865 році в м. Острозі за сприяння графині Антоніни Дмитрівни Блудової, було засноване братство Кирила і Мефодія. Приміщення колишнього монастиря використали для училища, а костел був перебудований під православну церкву і в 1867 році освячений як православний храм Кирила і Мефодія.

Після Ризького мирного договору 1921 року капуцини повернулися в Острог і знову перебудували церкву, однак через початок ІІ світової війни через кілька місяців залишили місто.

За часів німецької окупації храм перестає виконувати свої функції: тут знаходився госпіталь для радянських військовополонених. У кінці війни в храмі діяла школа медсестер і вчителів. З 1956 року на території колишнього монастиря капуцинів започаткували Острозьку середню школу-інтернат, а в храмі розмістилася спортивна зала.

З початком відновлення Острозької академії у 1994 році на місці колишньої спортивної зали відкрили Духовний центр музики і співу Острозької академії. З’явилася думка про відродження храму, оскільки приміщення будувалось як церква, тож мало виконувати таку функцію.

30 жовтня 2005 року Святійший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет освятив будівлю, яка тепер має назву «студентсько-викладацький храм на честь преподобного Федора Острозького» і надав йому ставропігію –підпорядкованість безпосередньо патріархові.

У храмі знаходяться численні старовинні ікони 17-19 століття, подаровані випускниками академії різних років. Також тут проходять фестивалі різдвяних піснеспівів, вертепи, молебні, соборування, реалізуються ініціативи духовно-патріотичного характеру.

Парафіяльну громаду храму формують студенти і викладачі Острозької академії, а також парафіяни з Острога та навколишніх сіл.

Джерело : http://www.rivne-cerkva.rv.ua/news/3736-arkhiepiskop-ilarion-vidvidav-svoe-druge-kafedral-ne-misto.html

Розклад богослужінь

24 березня 2023 р. - П'ятниця.
17.00. Вечірня з чином Пасії.

25 березня 2023 р. - Субота.
Поминання померлих.
7.30. Сповідь.
8.00. Літургія. Панахида.
17.00. Вечірня.

26 березня 2023 р. - Неділя.
4-та неділя Великого посту. Глас 8. Прп. Іоана Ліствичника.
8.30. Сповідь.
9.00. Літургія. Молебень. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів