Різдво Христове святкували 25 грудня

Історична подія для Острога та України відбулася 25 грудня. Щоправда, наразі далеко не всі острожани, на жаль, так думають. Але з часом, я вважаю, усе зміниться. Тож у Свято-Миколаївському храмі відбулася перша святкова Різдвяна літургія за новоюліанським (григоріанським) точним сучасним календарем. Про відповідне рішення вірян «Замкова гора» розповідала в № 48 за 9 грудня «Зробили рішучий крок». Нагадаю, що тоді на зборах всі одноголосно висловилися за святкування Різдва 25 грудня. Переважна більшість тих, хто голосував через сайт храму, також підтримала перехід, лише 2 голоси було проти. 

Читати далі

Вітання церковного старости Володимира Лідавця з Різдвом Христовим

Вітання церковного старости Володимира Лідавця з Різдвом Христовим. Див. відео.

Читати далі

У Свято-Миколаївській церкві відбулися загальнопарафіяльні збори

4 грудня 2022 року у Свято-Миколаївському храмі міста Острога Рівненської єпархії ПЦУ відбулися парафіяльні збори щодо визначення дати святкування Різдва Христового.

Згідно реєстрації, участь у зборах взяли 192 особи. Настоятель храму протоієрей Юрій Лукашик зауважив, що це голосування добровільне, за власним бажанням, що кожен парафіянин може висловити свою думку, проголосувавши «за» або «проти» святкування Різдва Христового 25 грудня, за новоюліанським календарем. «Це вияв волі кожного з нас, ми маємо дослухатися до свого серця, адже наше волевиявлення буде враховано у Рівненській єпархії ПЦУ» – зазначив прот. Юрій Лукашик.

Читати далі

У Свято-Миколаївській церкві відбувся молебень перед початком навчального року

Традиційно, перед початком нового навчального року, у Свято-Миколаївській церкві звершується молебень за здоров’я учнів, студентів, батьків, вчителів, викладачів.

Сьогодні, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, настоятель привітав присутніх із початком нового навчального року, побажав усім міцного здоров’я,  учням і студентам – успіхів у навчанні, прагненні знань і поваги до вчителів, а батькам і педагогам – сили і терпіння, мудрості та наснаги на добрі справи.

Читати далі

ХРАМОВЕ СВЯТО - 2022

22 травня 2022 року, у день пам’яті перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, свій престольний день відсвяткувала православна громада міста Острога.

Святкування храмового свята розпочалося Вечірнею днем раніше, у суботу, яку очолив настоятель храму прот. Юрій Лукашик у співслужінні з прот. Володимиром Шевчуком. Зранку, перед Богослужінням, прот. Олег Парипа відслужив Водосвятний молебень.

На престольне свято завітали прот. Володимир Шевчук, настоятель Свято-Олександроневської парафії (м. Острог) та парафії Косми і Даміана (с. Розваж), прот. Олег Парипа, настоятель Свято-Вознесенської парафії (с. Могиляни), прот. Василь Жуковський, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія».

Читати далі

Вітаємо настоятеля з Днем Ангела

Щиро вітаємо Вас з Днем Ангела і бажаємо Вам міцного здоров’я, миру, любові, благодаті та душевної радості!
Нехай усі ваші починання будуть на славу Божу, усі спроби увінчаються успіхом, а Ваша щира Молитва й добре Слово завжди дарують парафіянам яскраве світло і натхнення!
Хай Ваш заступник, святий Георгій-Переможець, завжди буде з Вами, оберігає від усякого зла і наповнює Ваше серце радістю і любовʼю!

Читати далі

Освячення Пасок для військових

У День вдячності волонтерам, настоятель Свято-Миколаївської церкви прот. Юрій Лукашик освятив Паски, які поїдуть до наших військових на фронт. Освячення організував Волонтерський центр Острозької міської ради.

Читати далі

Вітаємо настоятеля з Днем народження

Вельмишановний отче Юрію! Прийміть щирі вітання з Днем народження! Бажаємо Вам наснаги і міцного здоров’я, добра і любові, духовних і тілесних сил, невичерпної енергії та благодатної Божої допомоги у всіх добрих справах. Будьте щасливі Ви і Ваша родина, нехай благодать Господня осяває всі Ваші задуми і плани, здійснюються мрії та успішною буде щоденна праця на ниві Христовій.

Читати далі

Велике повечір'я з читанням покаянного канону преподобного Андрія Критського

10 березня 2022 р., у четвер першого тижня Великого посту, настоятель Свято-Миколаївської церкви прот. Юрій Лукашик, звершив Велике повечір'я з читанням четвертої частини Великого Покаянного канону преподобного Андрія Критського. 

Чому Свята Церква в перші дні Великого посту пропонує нам саме ці пісні? Тому, що піст - це час покаяння й очищення, а преподобного Андрія розкритий спрямований і до того, перед нею згубність гріхів, сподвиг до суворого самопробування, самосуду й каяття, до відрази від гріхів і до виправлення грішного життя.

Читати далі

Розклад богослужінь

4 лютого 2023 р. - Субота.
17.00 Вечірня.

5 лютого 2023 р. - Неділя.
Неділя про митаря і фарисея. Глас 1. 
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів