Проповідь в Неділю 4-ту Великого посту

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!
Слава Ісусу Христу!

Дорогі во Христі брати і сестри! Кожного разу коли Ісус Христос ходив по землі і сіяв зерно Небесної науки, у тому часі можна було зустріти багато людей біснуватих, які потрапили у володіння злого духа. У період святої Чотиридесятниці Церква пропонує особливі євангельські читання, які розкривають нам важливість посту і вказують, як потрібно чинити, щоб досягнути вічного блаженства.

У сьогоднішній євангельсьській розповіді ми чули, як одного разу підійшов до Ісуса один чоловік, привівши з собою сина одержимого нечистим духом, духом німоти і глухоти, що мучив малого хлопця. Цей чоловік спочатку прийшов до апостолів, але вони не могли вигнати духа злого. Тому батько приводить юнака до Ісуса, і звертається до Нього кажучи: «Учителю, Я привів до Тебе свого сина, що має духа німого. Де тільки нападе на нього, кидає його на землю, і він пускає піну і скрегоче зубами своїми. Я казав учинкам Твоїм, щоб вони вигнали його, але вони не змогли» (Мк.9:17-18). Христос сказав привести до Нього хлопця, щоб утвердити і батька у вірі, що сумнівався. Він сказав: «Якщо хоч трохи можеш вірувати, все можливе віруючому». І нещасний маловірний батько зі сльозами на очах викликнув гучним голосом: «Вірую Господи! Допоможи моєму невірству». Спаситель побачив щиру віру батька, і Господь повелів нечистому духові вийти з юнака. Коли до Ісуса приступили Його ученики, запитуючи чому вони не змогли вигнати духа злого з юнака, то Спаситель їм відповів, що: «Рід цей не може вийти інакше, як через молитву і піст» (Мк.9:29).

Із цього короткого уривку зі святого Євангелія ми можемо уявити собі, які терпіння переносив цей син, а також батько, який все це бачив на власні очі, але не міг йому нічим допомогти. Якщо поглянути на проблему людського терпіння, то можна зробити висновок, що Бог часто нагадує про Себе людям, власне через терпіння, щоб вони про Нього не забували. Але дуже часто буває, що люди розривають зв’язок із Церквою, разом з тим і з  Богом, вважаючи непотрібною справою піст і молитву, добрі діла і любов, йдуть на страшні гріхи – вбивство, крадіжки… Отже, так все це стається через невір’я і жорстокосердість. Саме до таких людей сьогодні звертається Спаситель: «О роде лукавий і невірний,…доки буду терпіти вас». Господь, як люблячий батько відразу не карає за гріхи, а очікує до останнього моменту навернення і покаяння людини. І тому необхідні нам піст і молитва у справі спасіння, адже піст і молитва – це час покаяння, час примирення – це ті ліки, що лікують наші хворі душі. Бо без молитви немає покаяння, а без покаяння неможливе спасіння.

Отож, дорогі брати і сестри! Нехай Господь допоможе нам знаходячись в цій серцевині великого посту, відновити сили для того, щоб рухатись вперед на шляху до Царства Божого. Амінь.

                                                                Свящ. Роман Хлібойко

настоятель Свято-Вознесенської церкви

                                                                  с. Верхів

                                                                                                    

Розклад богослужінь

24 березня 2023 р. - П'ятниця.
17.00. Вечірня з чином Пасії.

25 березня 2023 р. - Субота.
Поминання померлих.
7.30. Сповідь.
8.00. Літургія. Панахида.
17.00. Вечірня.

26 березня 2023 р. - Неділя.
4-та неділя Великого посту. Глас 8. Прп. Іоана Ліствичника.
8.30. Сповідь.
9.00. Літургія. Молебень. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів