Проповідь в Неділю 3-тю Великого посту.

Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…

Уся наша планета усіяна пам’ятниками.  Усі вони поставлені для людей, присвячені їх героїзму, праці, досягненням, генію… Всі ці пам’ятники воздвигнуті вдячними дітьми, родичами чи суспільством. Але один пам’ятник воздвигнутий людською ненавистю, люттю і невдячністю. Це Хрест Христів.

З давніх-давен хресна смерть була ганебною. На розп’яття засуджували розбійників, крадіїв і вбивць – тих, хто був чорною плямою на білому полотні людства і закону. Найбільше таким чином страчували у Римській імперії для того, щоб придушувати повстання і наводити жах на завойовані народи. До того ж це була жахлива, довга і мученицька смерть.

Юдеї так ненавиділи правду, істину, викриття їх неправедного життя, що побажали страти Христа саме такою ганебною смертю, разом із двома розбійниками, як злочинця.

Та Хрест – знаряддя ганьби – став знаряддям спасіння для всього людства … Адже через Хресну смерть людство має і Воскресіння. У Старозавітному Писанні ми часто простежуємо символіку Хресного Древа – це Ноїв ковчег, древо, подане Господом Мойсею. І взагалі, для старозавітних праведників спасіння являється через древо, будучи праобразом спасительної жертви на Древі Христа і здолання гріха. "Він гріхи наші Сам возніс Тілом Своїм на дерево, щоб ми, звільнившись від гріхів, жили для правди: ранами Його ви зцілилися," - говорить святий апостол Петро (1 Пет. 2, 24).

Хрест є центральним моментом у таємниці спокути світу і людського спасіння. Через Хрест сталося одкровення світу предвічної Божої Любові. Дивлячись на Хрест Христа, древній світ зрозумів, що Бог торжествує не так, як може торжествувати людина. Торжество Боже в любові, у відданості, у жертовному служінні світу.

Ми, християни, повинні наслідувати Господа в усьому. Найперше ми повинні наслідувати Христову любов, бо саме любов до людини стимулювала Його нести Хрест. Якщо ми любимо Бога, то чи не повинні ми зректися себе і робити те, чого Він від нас потребує? Ми не можемо пригорнути Бога до себе і сказати, що ми Його любимо, але ми завжди можемо виявити свою любов. Як саме це потрібно робити? Про це говорить нам апостол Іван у своєму першому послані: «Це бо любов до Бога: берегти Його заповіді. А заповіді Його не тяжкі» (І Івана, 5, 3). Такі слова як закон, заповіді, правила, етикет та інші неохоче сприймаються людиною. Тому що людина розуміє, що від неї щось вимагається. Та чи важко зробити щось і навіть велике для людини, яку любиш!? Мабуть, що ні. Бо справжня любов штовхає людину на подвиги.

Нині, переживаючи тяжкі часи і гортаючи чорні сторінки історії нашої Батьківщини, кожному українцю і християнину потрібно заступництво Боже і віра у те, що правда переможе кривду, бо ті, хто надіються на Господа і поклоняються Хресту Його ніколи не будуть посоромлені.

У цю неділю прославляння і поклоніння Святому Хресту Господньому щиро молімось, аби все, що випромінює Святий Хрест, – мир, який нам так потрібен, радість і любов, були супутниками життя кожного з нас! Помолімось і за те, щоб Господь допоміг нам провести всі дальші дні святого посту в духовній бадьорості й радості і сподобив нас поклонитися Його Святому Воскресінню, щоб і наша Ненька-Україна постала з колін, процвітала і прославляла Бога. Амінь.

 

Свщ. Олександр Тимощук
Настоятель Свято-Юріївської церкви
с.Михайлівка

Розклад богослужінь

24 березня 2023 р. - П'ятниця.
17.00. Вечірня з чином Пасії.

25 березня 2023 р. - Субота.
Поминання померлих.
7.30. Сповідь.
8.00. Літургія. Панахида.
17.00. Вечірня.

26 березня 2023 р. - Неділя.
4-та неділя Великого посту. Глас 8. Прп. Іоана Ліствичника.
8.30. Сповідь.
9.00. Літургія. Молебень. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів