ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ

 

Сьогодні – останній день перед Великим постом, Неділя сиропусна, прощена. За благочестивою традицією, вірні просять одне у одного прощення, відповідаючи: «Бог простить, і я прощаю».

Прощеною ця неділя називається ще й тому, бо в цей день на вечірній звершується особливий Чин прощення, на якому священник після відпусту, звертаючись до кліру і до вірних, із земним поклоном просить в них прощення провин, а вірні, у свою чергу, просять прощення у священника та одне в одного.

Така традиція походить від давніх палестинських ченців із лаври святого Сави. У них існував звичай розходитись цього дня по Юдейській пустелі і проводити піст наодинці, збираючись разом у монастирі вже до свята Входу Господнього в Єрусалим. Перед відходом вони заздалегідь просили один в одного прощення, тому що ніхто не знав – чи повернеться він живим і чи буде ще нагода перепросити за образи і гріхи вільні й невільні (адже в пустелі на самітників чатували різні небезпеки).

Дорогі брати і сестри! Всі ми з вами нині живемо в умовах війни, де разом протистоїмо жорстокому ворогу й агресору. Багато хто справедливо запитає: а як же прощати в умовах війни?

Найперше, сила прощення має виявлятися стосовно наших ближніх – в тому, що всі ми маємо забути попередні суперечки та розділення, маємо згуртуватися навколо єдиної мети – перемоги добра. В час війни неважливими є речі, які раніше сварили і ділили нас з тими, хто поруч. Тим більше, коли нікому не дано знати, чи буде ще нагода в цьому житті простити та отримати прощення. Тож робіть це – прощайте від душі і щиро просіть вибачення, якщо чимось, свідомо чи несвідомо, завинили перед ближніми.

І ще один аргумент на користь необхідності просити прощення: маємо довести, що ця війна не вбила в нас людяності, що ми не стали подібними до тих нелюдів і душогубів, які знехтували всіма заповідями Божими, злочинами своїми відреклися від Господа, перейшли на сторону лукавого і потонули в ненависті й брехні.

Прощати і просити вибачення – це дві важливі якості християнина. Але справжнє прощення – це ще й зусилля щоби змінитися. І Великий піст, який починається відразу після Прощеної неділі, якраз є доброю нагодою для цього.

Джерело: Православна Церква України

 

Розклад богослужінь

29 березня 2024 р. - П'ятниця.
17.00. Вечірня з чином Пасії.

30 березня 2024 р. - Субота.
Поминання померлих.
9.00. Літургія. ПАНАХИДА.
17.00. Вечірня.

31 березня 2024 р. - Неділя.
2-га неділя Великого посту. Глас 2. Свт. Григорія Палами.
9.00. Літургія. Молебень.
Поминання спочилих (ПАНАХИДА) не звершується.

 

Цікаво та актуально

 

  

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 



Збір коштів