У Свято-Миколаївській церкві відбулися загальнопарафіяльні збори

4 грудня 2022 року у Свято-Миколаївському храмі міста Острога Рівненської єпархії ПЦУ відбулися парафіяльні збори щодо визначення дати святкування Різдва Христового.

Згідно реєстрації, участь у зборах взяли 192 особи. Настоятель храму протоієрей Юрій Лукашик зауважив, що це голосування добровільне, за власним бажанням, що кожен парафіянин може висловити свою думку, проголосувавши «за» або «проти» святкування Різдва Христового 25 грудня, за новоюліанським календарем. «Це вияв волі кожного з нас, ми маємо дослухатися до свого серця, адже наше волевиявлення буде враховано у Рівненській єпархії ПЦУ» – зазначив прот. Юрій Лукашик.

Староста парафіяльної громади Володимир Лідавець запропонував обрати головою зборів прот. Юрія Лукашика, секретарем зборів Оксану Веруцьку. Методом голосування парафіяльна громада підтримала цю пропозицію. Окрім цього староста наголосив на потребі обрати лічильну комісію з числа парафіян. Громада запропонувала включити до складу лічильної комісії Сергія Корнійчука, Тетяну Матласевич та Оксану Руду. Присутні одноголосно підтримали цю пропозицію.

Володимир Лідавець зробив невеличкий екскурс в історію України. Повідомив, що у травні 1923 року відбувся Вселенський собор, де розглядалося питання про перехід відзначення свят згідно з Григоріанським календарем, але московська патріархія відмовилась від цієї пропозиції, вважаючи католиків і православних західної церкви не нашими братами. «Ми повинні скинути це моральне московське ярмо та відокремитися від руської церкви, адже московський патріархат започатковує створення військової приватної компанії під назвою «православний батальйон», – додав староста  та  запропонував святкувати Різдво Христове разом з усім світом – 25 грудня.

З пропозицією святкування Різдва Христового 25 грудня, за Новоюліанським календарем, виступили парафіяни церкви: Галина Базелишина, Галина Данілова, Євгенія Ющук, Марія Уздовська.

Євгенія Ющук зазначила, що до цього часу не відома справжня дата народження Ісуса Христа. Пані Євгенія наголосила на важливості святкування Різдва Христового 25 грудня, що дасть можливість об’єднатися та молитися за перемогу.

Галина Данілова нагадала присутнім, що росія відібрала у нас історію, мову, нищила українську інтелігенцію. Запропонувала перейти на новоюліанський календар святкування Різдва Христового.

Галина Базелишина зі сльозами в очах закликала відмежуватися від російської церкви, адже росія є агресором, який прийшов на нашу землю і нищить цвіт нації.

Голова зборів поставив на голосування пропозицію парафіян – перенесення святкування Різдва Христового з 7 січня на 25 грудня.

За результатами голосування на зборах 4 грудня 2022 р. 192 особи віддали свої голоси за перенесення святкування Різдва Христового на 25 грудня.

Протоієрей Юрій Лукашик додав, що протягом кількох попередніх тижнів парафіяни мали змогу засвідчити своє волевиявлення та поставити підпис за святкування Різдва Христового 25 грудня, і 285 парафіян підтримало перехід. Окрім того, на офіційному сайті Свято-Миколаївської церкви паралельно здійснювалось онлайн голосування. Відповідно до результатів голосування участь в онлайн голосуванні взяли 90 осіб, 87 з них проголосували за перенесення святкування на 25 грудня, 2 особи – за святкування Різдва Христового 7 січня. Одна особа виявила бажання святкувати і 25 грудня, і 7 січня.

Протоієрей Юрій Лукашик зауважив, що із 15 православних помісних церков 10 церков відзначає Різдво саме 25 грудня. Володимир Лідавець повідомив, що Вселенська патріархія також святкує Різдво Христове 25 грудня.

Загальні збори парафіян церкви завершилися спільним одноголосним рішенням – святкувати Різдво Христове разом з усім цивілізованим світом – 25 грудня. Настоятель храму привітав парафіян з цією подією, адже це непересічна подія у Свято-Миколаївській церкві.

ostroh-cerkva.rv.ua

Розклад богослужінь

4 лютого 2023 р. - Субота.
17.00 Вечірня.

5 лютого 2023 р. - Неділя.
Неділя про митаря і фарисея. Глас 1. 
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів